Banka a mobil

Banka

Každý člověk v zde v Americe platí kartou a skoro  sebe nenosí hotovost. Proto jedno z prvních míst, kam jsme s OIS (Orientation for International Students) zamířili, byla banka. Bank of America nabízí výhodnou jedenoduchou smlouvu pro studenty: žádné poplatky za založení účtu, žádné poplatky za jeho vedení, žádné za placení kartou nebo převody v rámci banky. Na druhou stranu – žádné úroky. Vyplatí se to hlavně pro lidi, kteří nemají zas tolik peněž, aby jim úrok byl k něčemu a celý vtip je jen v tom, že nemusím nosit cash.

Mobil

Kdybych používal svůj český mobil, asi bych se nedoplatil. Proto jsme hned z banky šli do T-Mobilu (někteří do AT&T) zařídit si mobil. Pro ty, kteří jdou studovat do USA, ať už na střední nebo na univerzitu: Family plan je rozhodně výhodnější než Individual plan. Vysvětlím.

Pro family plan potřebujete skupinku tří, čtyř studentů (i dvou, případně). Za účet platíte společně a sdílíte volné minuty. Vtip je v tom, že když účet vydělíte počtem studentů ve skupince, vyjde to jednoduše levněji. Jediná rada – nepřidávejte se k někomu, koho neznáte, protože se může stát, že se vykašle na placení a nechá vás na holičkách, případně vám vyčerpá všechny volné minuty.

Konkrétně já jsem se spolčil s dalšími dvěma studenty, které znám déle než ostatní (o celý jeden den, ale i tak vím, že od nich nepřijde nějaký podraz) a navíc jsem k tarifu získal telefon Samsung zdarma.

Poznatek: bez kreditky a mobilu jste v Americe ztraceni.

One thought on “Banka a mobil”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *