Jak jsem opustil domov

Balení

S balením jsem se nijak zvlášť nestresoval, nechal jsem si na to poslední dva dny před odletem. Společnost Delta Air, se kterou jsem letěl povoluje jedno zavazadlo do 23 kg, dále jedno menší sebou na palubu a ještě příruční zavazadlo jako například kabelku, foťák nebo notebook.

Dva dny na balení byly nakonec hodně přehnané, měl jsem spakováno asi za hodinu a půl a pak už jsem do tašky jen sem tam něco přidal. Kupodivu jsem se krásně vešel do váhového limitu a ještě jsem si mohl dovolit vzít I další věci jako pohory a cyklistickou helmu. Na palubu jsem vzal akorát starý školní batoh a samozřejmě svého miláška (laptop).

Odlet

Na letišti nebyl problém, ptali se akorát jestli nejsem terorista a jestli mi někdo do zavazadla nepřibalil bombu. Jediný zádrhel byl v tom, že s toaletní brašnou, kterou jsem dobaloval ráno byla taška příliš těžká a tak jsem onu brašnu nacpal do batohu. To se ukázalo jako neprozřetelné, protože mi u kontroly vyhodili gel na holení a šampon, ježto měly přes 100 ml. Zato mám radost, že mi nevzali uzlíček domácích buchet, co jsem dostal od maminky na cestu. Letěl jsem bez přestupu, přímo z Ruzyně do New Yorku.

Přílet

Vše proběhlo bez problému a já, potom co jsem si vyzvedl zavazadlo, cestoval v dešti mezi terminály abych našel tu bandu vítačů. Protože jsem přišel ve dvě odpoledne a bus na Yale odjížděl až v devět, byl jsem jeden s prvních. Jinak co dodat, všichni jsou sice unavení jako já, ale přátělští a s angličtinou snad nebude větší problém.

Bus nás asi pětadvacet freshmanů přivezl v 11 večer na Yale, kde jsem dostal klíče od dočasného pokoje ve Vanderbilt Hall, ne se odstěhuji do mé koleje v Bingham Hall. Usnul jsem téměř okamžitě. Teď mě čeká Orientation for International Students (OIS), tedy pět dní plných seznamovacích her a procházek po kampusu a dalšího zábavného programu.

0 thoughts on “Jak jsem opustil domov”

 1. Insurance brokers darwin * Video
  CIC Insurance Brokers (HTML Version) Insurance brokers darwin Insurance brokers darwin We make short-term insurance easy for you to understand From corporate clients to domestic policies, our business is built on developing long term client relationships Our business is about people – ensuring that you are confident you have all the cover you need and taking care of you when losses occur We underwrite all classes of short term insurance 37 Darwin Avenue Johannesburg Call us on: 011 786 0472 Fax us on: 011 887 7713 Email us at: info@cicins.co.za Celebrating 90 Years of Client Service! I NTRODUCING CIC I …
  The post Insurance brokers darwin * Video appeared first on Real Estate.

  Columbus Business

 2. Teen * Video
  Teen Teen About Teen Pregnancy In 2017, a total of 194,377 babies were born to women aged 15–19 years, for a birth rate of 18.8 per 1,000 women in this age group. This is another record low for U.S. teens and a drop of 7% from 2016. 1 Birth rates fell 10% for women aged 15–17 years and 6% for women aged 18–19 years. 2 Although reasons for the declines are not totally clear, evidence suggests these declines are due to more teens abstaining from sexual activity, and more teens who are sexually active using birth control than in previous …
  The post Teen * Video appeared first on Income.

  Jacksonville Finance

 3. Phoenix super shuttle Phoenix Airport Shuttle Super Shuttle Discounts
  Save $4 Off Phoenix Airport Shuttle from SuperShuttle. PHX airport shuttle discounts and promo codes, Phoenix airport shuttle service and airport shuttle Phoenix discounts SuperShuttle Phoenix Airport Shuttle Shared Ride Service Coupon Codes, Promo codes, Discount Codes Save $2.00 Each Way, $4.00 Round-Trip! Buy direct from official SuperShuttle website Welcome to Phoenix SuperShuttle and ExecuCar. From your Hotel, Home or Office – it’s the perfect way to get to and from the Airport. Whether you are traveling for business or pleasure, or have a special occasion to attend, look to Supershuttle and ExecuCar. Vans run continuously 24-hours a day, 7 …
  The post Phoenix super shuttle Phoenix Airport Shuttle Super Shuttle Discounts appeared first on Finance USA.

  Debt News

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *