Tím, že ze mě bude inženýr, jsem si byl jist už koncem předposledního roku na gymnáziu. Vedla mě k tomu prostá logika: Baví tě matika, fyzika, počítače? Běž dělat techniku.
K čemu vybírat školy v ČR, když jen na ČVUT mě vzali na základě známek bez příjmaček? Dobře, podívám se trochu dál. To je tedy důvod, proč jsem se hlásil do zahraničí.
V úvahu připadaly země pouze francouzsky a anglicky mluvící, protože jiné světové jazyky neovládám. Francii jsem zavrhl kvůli nutnosti chodit alespoň rok před vysokou na přípravky a nakonec mi na seznamu zbyla pouze Velká Británie a USA. (pak ještě Švýcarsko a Holandsko, kam jsem nakonec ani neposlal přihlášku, protože jsem měl místo na Yale)
Kam jsem se hlásil
ČR
- ČVUT FEL
Velká Británie
- Imperial Collge
- Glasgow University
- Southampton University
- Sheffield University
- Herriott-Watt University
USA
- MIT
- CalTech
- Yale
- Princeton
- Columbia
- University of Pennsylvania
- Dartmouth
- Stanford
- Johns Hopkins University
Na tučně vyznačené školy jsem byl přijat. Jak sami vidíte, to je druhý důvod, že jsem si vybral Yale – nehledě na to, že jsem dostal lepší stipendium, než bych býval dostal na Imperial College.
Jak jsem slíbil, vtipné video o Yale University. Zaměřte se na obsah, všechno z toho je pravda. http://www.youtube.com/watch?v=tGn3-RW8Ajk
Zdravím,
mňa by zaujímalo prečo si nepodával prihlášky na cambridge a oxford?
Ps.: Vďaka tebe sa idem pokúšať dostať už na bakalára do zahraničia, ty si mi ukázal že to je možné. Držím ti prsty a nech sa darí 😉 .
Ahoj, na Oxbridge jsem se nehlásil z více důvodů. Za prvé bych tam musel osobně na pohovor a jejich přijímací systém je mimo standartní UCAS. A za druhé jsem nenašel, že by tyto školy poskytovaly finanční pomoc. Samozřejmě je možné, že jsem si to špatně vyhledal nebo že je to už jinak.