Halloween

 Jak vidíte, přestože midterm už je skoro pryč, stále jsem s psaním článků pozadu. Za každou událost, se kterou se s vámi podělím, se totiž stanou dvě nové. Alespoň o Halloweenu vám chci napsat, než všechno zapomenu.

Večer

Asi po měsící jsem se znovu viděl se svojí hostitelskou rodinou. Cože? Odkdy že mám hostitelskou rodinu? Ach, ovšem. Ještě jsem vám o ní nenapsal. Všechno bude. Zatím stačí když řeknu, že je to moc milý starší pár. Pozvali mě a jednu tureckou kamarádku domů na večeři, kde jsme dlabali dýně a rozdávali dětem sladkosti. Jsem velmi rád, že jsem se do programu hostitelských rodin přihlásil, protože mi to otevřelo pohled na americkou kulturu nezkreslenou univerzitním prostředím.

Půlnoční koncert

Jednou z největších atrakcí na kampusu je Halloweenský koncert YSO (Yale Symphony Orchestra). Lístky byly vyprodány týden předem a stály 10 dolarů. Musím ale říct, že představení stálo alespoň za sto. YSO natočil hodinu dlouhý němý film a doprovázel ho hudbou, a v tom filmu bylo úplně všechno. Vtipy a reference na velkofilmy jako Indiana Jones, Vesmírná Odysea, Hvězdné války či na Pokémon. Celý příběh byl postaven na rivalitě Yale vs Harvard a to je zde věčné téma. Slovy se ani nedá popsat, jak povedený a výstižný snímek to byl.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *