Jízda ve formuli

Protože tu kromě školy, úkolů a plavání nemám co dělat, přidal jsem se do skupiny FSAE na Yaleu. FSAE je zkratka pro Formula Society of Automotive Engineers. Na otázku, co to znamená, odpovídám: To je skupina lidí, co si postavila vlastní formuli a pak v ní závodí.

Na začátku akademického roku se všechny možné skupiny a kluby představily v akci zvané Bazaar. Že jsem se tehdy zapsal asi do deseti různých uskupení se ukázalo jako šílenství, tak jsem nakonec zůsstal pouze u plavání a FSAE. Formule mě zaujala jako první, protože byla chytře vystavená před vchodem, aby si ji každý všiml. Co mě však zajímalo – budu jim já, s minimálními znalostmi a zkušenostmi užitečný? Odpověd zněla že ano, a hlavně se naučím spoustu nových věcí, co bych za lavicí nepoznal. Dobrá tedy.

Jízda

Nejprve to vypadalo, že každá schůze je zbytečná a nic se neděje. Pak se ale daly věci do pohybu a my jsme se vydali formuli vyzkoušet. Asi bych měl říct, že formule už je postavená z minulého roku, a naším cílem je ji vylepšit. Během testovací soboty jsem se taky jednou dostal za volant a byl to úžasný pocit, až na to, že jsem se dovnitř moc dobře nevešel. A tak přestože jsem měl pokrčená kolena co to šlo, stále jsem trochu šlapal na plyn a spojku. Ke konci jsem dostal křeče do obou nohou, tak jsem toho raději nechal.

Co dál

Během druhé testovací soboty nám bohužel odešel motor, tak jsme koupili nový a konečně se rozjela práce. Přestože mě zajímá Mechanical Engineering, přidal jsem se do elektronického týmu a pracuji na programu pro palubní procesor. Zároveň se ale učím s pokročilým CAD programem a objevil jsem spoustu věcí o tom, jak vlastně auto funguje po mechanické stránce.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *