New York

 Když už jsem měl cestu z Bostonu do State College přes New York, nemohl jsem is ujít příležitost si ho prohlédnout. Vlastně jsem se tam chtěl podívat už dříve, ale nebyl čas. Přišlo vhod, že jeden z mých nejlepších kamarádů bydlí na Manhattanu a jsem vděčný, že mě nechal u něj doma dvě noci přespat.

Během toho prostředního dne, když jsem nebyl na cestách, mě kamarád Michele provedl po Central Parku, Metropolitan museu, ukázal mi Empire State Building a Sochu Svobody. V New Yorku je lehké se zorientovat, protože ulice jsou tu číslované a ulice jsou tu rozděleny na severojižní avenues a východozápadní streets. Co se ale může stát (a mnohokrát se nám stalo), že si člověk splete směry a místo do Downtownu jde na Uptown nebo na West side místo na East side. Metro je tu příšerné a je celkem těžké se tu zorientovat, protože New York má asi patnáct linek, které se všemožně kříží, větví a některé soupravy vynechávají stanice.

Poslední den se mi povedlo zmeškat autobus a nebýt kamaráda, tak jsem zůstal v New Yorku. Naštěstí se mi povedlo najít alternativní autobus a přálo mi štěstí, protože jsem se dostal dovnitř jen díky tomu, že si někdo zarezervoval místo a pak nedorazil. Americká metropole na mě zanechala dojem uspěchaného, špinavého a zmateného města, ale po druhé návštěvě už mi tak zmatené nepřipadala. Musím podotknout, že Praha je čistší město a má spolehlivější a hezčí metro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *