Thanksgiving

 Už týdny předem se po kampusu šuškalo o Thanksgiving a všichni, včetně mě netrpělivě odpočítávali dny. Škola jela bez přestávky na plné obrátky od prvního září a připraveni o podzimní prázdniny jsme po čtrnácti týdnech lapali po dechu. Thanksgiving Day, neboli Den Díkuvzdání je tradiční americký svátek, skoro tak důležitý jako Vánoce a my dostali celý týden volno. Thanksgiving je čas, kdy se všichni (nebo většina) američanů vrátí domů aby se viděli se svými příbuznými a pocutnali si na tradičním jídle, jako je pečený krocan, nádivka, šťouchané brambory a další. Zkrátka obžerství, jak má být.

 

Dostal jsem nabídky od kamarádů a od mé hostitelské rodiny, abych strávil prázdniny u nich doma – za což jsem jim všem velmi vděčný, ale já měl už dávno v plánu navštívit příbuzné, co bydlí v Pennsylvánii a které jsem ještě neměl příležitost navštívit u nich doma. Než jsem se ale dostal do State College, PA, mě čekala dlouhá cesta.

První akcí byl fotbalový zápas v Bostonu s Harvardem, naším věčným rivalem. To je ovšem kapitola sama o sobě, čtěte zde: Yale vs Harvard

Z Bostonu jsem jel autobusem do New Yorku a strávil u kamaráda dvě noci. Opět, kapiola sama o sobě. Čtěte zde: New York

Trvalo asi čtyři hodiny, než jsem se autobusem dotrmácel do Pennsylvánie. Tam na mě už čekal strýc s tetou a odvezli mě k nim domů. Strávil jsem u nich krásných pět dní odpočinku a nicnedělání, nemluvě o tom že jsem konečně s někým naživo mluvil česky – a nezapomněl jsem – a nechal se rozmazlovat. Denní program sestával hlavně z procházek po městě, které ukrývá největší univerzitu ve státech: Penn State, dále z jedení a koukání na filmy. Také se mi povedlo spát deset hodin denně a dohnat deficit z posledního týdne školy. Myslím, že si mi o tom bude ještě pár týdnů zdát, něž se má mysl upne na Vánoce a návrat domů přes oceán.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *