Finals a konec semestru

 Všechno se to sesypalo celkem rychle. Po prázdninách jsme měli školu ještě týden a pak začal “svaťák” před zkouškami. Ne z každého předmětu jsou ale zkoušky, a tak přestože já jsem měl tři, ostatní měli i čtyři, dva či jednu. Předměty, ze kterých nejsou zkoušky jsou většinou humanitně zaměřené a místo final exam mají final paper, tzn. esej.

Reading week

Svaťák. Ani na maturitu jsem se neučil tolik jako během tohoto týdne. Průměrně kolem osmi hodin denně po 7 dní mi dalo celkem zabrat. Učení jsem si rozvhnul dle dne zkoušky: španělština a fyzika v pondělí, matika ve čtvrtek. Esej na angličtinu do pátku před zkouškami. NAkonec to dopadlo tak, že jsem většinu času věnoval psaní eseje – poslední, doufám, protože writing seminar už si nikdy víc nezapíšu. Energie, kterou jsem do eseje vložil se mi vlila zpět do žil, když jsem svoji práci dostal zpět z krásnou známkou A-. V neděli večer jsem usínal s opcitem, že španělštinu umím dobře a fyziku jakž takž, protože ani dva týdny by nebyly dost na to vstřebat polovinu veškeré fyziky, kterou test zahrnoval.

Finals

Na všechny zkoušky bylo dvakrát víc času, než by potřeboval ten nejpomalejší student, kolem tří hodin každá. Španělština nepřinesla nic nečekaného a vypořádal jsem se s ní dobře. Odpolední fyzkia mě naprosto vyčerpala, zvlášť proto, že jsem měl dvě zkoušky v jeden den. Příklady byly bohudíky na látku, které rozumím, ale přesto byly dost složité. Večer mě ani nenapadlo studovat na matiku a raději jsem sbíral síly. Matematiku ve středu jsem zvládl dle mého názoru celkem dobře a pak… volno, konec!

Konec

Protože jsem v červenci nevěděl, jaké předměty budu mít a kdy budou finals, koupil jsem si letenku až na neděli. Od středy večer do soboty mám tedy volno a v plánu mám nedělat vůbec nic a odpočívat. Na kampusu zůstali kromě mezinárodních studentů ještě nešťastníci ekonomové, jejichž zkouška je až v sobotu.

Je to zvláštní pocit, Vánoce jsou za bukem, ale tady se nic nezměnilo, jakoby byla polovina listopadu. Mám tři týdny na to zregenerovat a připravit se na další semestr! Pokud vše klapne, mám v plánu si zapsat následující předměty: Pokračovat ve fyzice, španělštině a PSE, a navíc si vzít Mechanical Design a seminář Music and Technology.

One thought on “Finals a konec semestru”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *