Z nuly na sto

Sotva jsem se vrátil, hned jsem zapadl do rutiny a týdenního koloběhu přednášky-úkoly-víkend Věřte, že mám spoustu zážitků, o kterých bych rád napsal, ale na mém kalendáři zřídkakdy naleznete prázdné místo a minulý týden jsem dokonce měl být na čtyřech místech najednou.

Ke všemu se stalo že píši toto ve čtvrt na tři v noci, takže zatím jen stručně:

Předměty

Nejprve jsem si jich chtěl vzít “jen” pět a ten šestý jen zkusit, ale nakonec se mi líbil a tak jsem se dostal na horní mez co se kreditů týče: 5,5. Jsou to samé vědecké / technické předměty, takže žádné čtení či slohy tento semestr, ale zato se prohýbám pod tíhou příkladů, co musím každý týden vyřešit.

Zjistil jsem, že Mechanical Enigneering je jeden z nejintenzivnějších oborů co se počtu předmětů týče, a tak jsem si udělal schéma rozvrhů na zbývající tři roky, abych něco nepromeškal.

Španělština

Pokračuji ve španělštině, a to ze dvou důvodů: chci ji dostat na životaschopnou úroveň a potřebuji splnit jazykový předpoklad.

Fyzika

Opět žádná změna. Pokračování z minula, tentokrát elektřina a magntismus a těžší matika.

Perspectives on Science and Enigneering

Poslední předmět, co se nezměnil. Jarní semestr bude trochu živější, protože budeme navíc psát cvičný akademický “paper,” čili článek o asi dvaceti stránkách.

Mechanical design

Velmi zajímavý předmět. Úvod do Mechanical Engineering v tom smyslu, že modelujeme v CADu a sami si navržené předměty vyrábíme v dílně. První domácí úkol: navrhnětě vnější design fotoaparátu s takovými a makovými parametry. Úkol číslo dvě: vyrobte v dílně stojan na svícen podle inženýrského nákresu. Tři: navrhněte 3D skládačku a sami si ji vyřezejte z plexiskla.

Materiály

Mezioborový předmět na pomezí fyziky, chemie a techniky, Objasnil mi spoustu věcí, které nespadají pod fyziku či chemii, a to jak vlastně vlastnosti atomů určují vlastnosti věcí.

Laborky z fyziky

Samostatný předmět, jenž spočívá ve třech nepřetržitých hodinách měření. Výhoda: všechno se děje ve třídš, skoro žádné úkoly. Nevýhoda: tři hodiny stresu, aby se to všechno stihlo.

Zaměstnání

Plavání

Stále učím po sobotách děcka plavat, což mě velmi baví a také mě velmi dobře platí. Trochu nám zkrátili pracovní dobu, takže stíhám oběd.

Student Tech

Práce jak pro mě stvořená. IT servis počítačů jak po softwarové (viry, instalace programů, reinstalace operačních systémů) tak po hardwarové (záloha a výměna pevných disků) atd. Zatím jsem ještě ve fázi školení a mám jen omezené možnosti, ale také mě to baví.

Studentské organizace

Aneb další způsob efektivního zabíjení času.

Hybrid Formula Team

Pokračování z minulého semestru. Práce na autě se konečně rozjela, já mám na starost kód palubního počítače a algoritmy pro sdílení výkonu mezi elektrickým a spalovacím motorem. Kromě toho, že člověk dělá něco, co ho baví, co má výsledky a co je cool se taky člověk mnoho naučí.

Yale Air & Space Group

Jsem jedním ze zakladatelů této skupiny, mám na starost ostatní lidi pracující na současném projektu a titul Head of Engineering. Naším prvním projektem je vyslat balónový experiment do horní atmosféry (30 km) a pořídít fotografie vesmíru.

Kromě maxima předmětů, dvou zaměstnání a dvou studentských organizací musím mám také plavecké tréninky, a navíc hraji Intramural sports, tedy mezikolejní utkání, konkrétně plavání, volejbal, basketbal, hokej a vodní pólo.

Poslední věc: také musím někdy jíst a spát. Jím třikrát denně a spím sedm hodin denně, někdy nárazově méně (jako třeba dnes).

Dobrou noc.

(prosím omluvte – a nahlašte moje překlepy. Laptop, co jsem si koupil sice umí psát česky, ale na klávesnici české znaky nejsou. A to prokleté Y/Z !)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *