Screw, aneb čas na taneční párty

 O alkoholu už jsem se zmiňoval: Alkohol a sex, a kde je alkohol, tam je párty. Každopádně je tu jedna bez alkoholu. Kromě normálních pařeb, které jsou stejné jako v Čechách, mě zaujal jeden typ, který u nás nemáme: screw.

Napít se předem

Screw je vlastně formální oslava bez určitého důvodu. Proč formální? Protože je pořádá univerzita, vyžaduje se formální oděv (pro muže oblek, nebo alespoň košile). Každá kolej pořádá screw jednou za rok, a spolu s Freshman Screw pro všechny prváky je to celkem třináct. Univerzita nemůže prodávat/rozdávat alkohol, takže studenti většinou pořádají “pregame” párty ve svých suite, kde se každý opije dopředu na celý večer, nejlépe tvrdým alkoholem. Není nutno dodávat, jak je to barbarské a jak z toho bolí hlava.

Napětí do poslední chvíle

Na screw se většinou chodí v párech a očekává se, že večer protančíte spolu. Zvykem ovšem je, že vás spárují vaši spolubydlící. Navíc vám nachystají oboustranné “blind date”, což znamená že svého partnera/partnerku poznáte až hodinu před samotnou screw. Dobrý spolubydlící ví, kdo se vám líbí, a přichystá vám pěknou příležitost. Spolubydlící, se kterým se nebavíte si nedá záležet a z večera máte otravu. Samozřejmě existují výjimky, někdo si to zařizuje celé sám za sebe (zvláště když je ona osoba v jiné koleji a spolubydlící ji nezná).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *