Letní praxe a triatlon

Pokud vás zajímá více sport než výzkum, přeskočte na druhou polovinu článku.

Letní praxe

Ještě vzpomínáte na předmět se záhadným názvem Perspectives on Science and Engineering? Za odměnu pro ty co se dostanou do tohoto předmětu a dokončí ho nabízí Yale letní stipendium. Můžete si vybrat kde svou letní praxi / stáž / výzkum uskutečníte, jen to musí být věda. Pak stačí jen promluvit s profesorem, který vede příslušnou laboratoř / výzkumnou skupinu. Profesoři jsou většinou ochotní, zejména když jim sdělíte, že už peníze máte. Konkrétně se jedná o 4200 dolarů za deset týdnů praxe. To bohatě stačí na to zajistit si bydlení, protože kampus se přes léto vyklidí, na jídlo a ještě zbyde.

Oceňuji, že se univerzita snaží podpořit mladé talenty, a zejména v tom vidím ten smysl, že Yale je známý převážně humanitními obory a proto se snaží investovat do vědy

Můj případ

Zajistil jsem si místo v jedné ze dvou robotických laboratoří které tu máme, GRAB Lab, která se soustředí hlavně na uchopování pomocí robotických prstů, rukou atd. Tuto laboratoř jsme si vybral ze dvou důvodů. Za prvé mě fascinuje robotika a vždy jsem se chtěl dozvědět něco více. Za druhé laboratoř vede profesor, kterého znám, protože mě učil Mechanical Design, a měl jsem šanci se tam předtím podívat.

Jak to šlape

Začal jsem pracovat na nedokončeném projektu, který za sebou nechal jeden čtvrťák, Protože v laboratoři vyvíjíme robotickou ortézu / kolenní exoskeleton, onen čtvrťák se rozhodl postavit testovací stroj, který by vyzkoušel mechanické vlastnosti ortézy, než se použije na lidech. Moje práce je tento stroj dokončit a vylepšit a simulovat pohyby kolene. Není to tak lehké, jak by se mohlo zdát, protože často věci nefungují tak jak mají a čtvrťák si nedělal hlavu z bezpečností. Protože používáme velice silná elektromotor, také se věnuji vylepšení bezpečnostních podmínek.

První týden jsem se učil zacházet se strojem a seznamoval se s laboratoří a lidmi. Druhý týden jsem stroj dal do kupy a teď, třetí týden, se snažím nahrát plynulou simulaci pohybu kolene.

Triatlon

Sport a vědu jsem dal dohromady do jednoho článku jen proto, že dohromady s nimi strávím 11 hodin z 24.Také proto, že když běhám a bolí mě kolena, říkám si, že bych s tím výzkumem měl pohnout.

Minulé prázdniny v srpnu jsem se dozvěděl den předem, že se na Mácháči pojede tradiční triatlon, Half Ironman. Řekl jsem si že do roka a do dne budu závodit a závod dokončím. Přes rok jsem neměl tolik času, ale teď, v létě, nastal čas trénovat.

Co je Half Ironman? Polovina Ironmana, samozřejmě. To znamená 2 km plavání, 90 km na kole a 21 km (půlmaraton) běhu. Koukal jsem, co ostatní doporučují a vyvinul jsem následující tréninkový program:

Pondělí až pátek ráno před prací půl hodiny plavání – delší tratě (rozplavání a pár čtyřstovek či osmistovka) Odpoledne: pondělí 40km kolo, úterý 60min běh, středa 50km kolo, čtvrtek 45min běh. V pátek odpoledne odpočívám a regeneruji. Sobota: dopoledne volejbal a odpoledne přechod mezi disciplínami (plavání-kolo nebo kolo-běh) Neděle: volnější ale zato delší jízda či běh.

Pokud jste zkušení triatlonisté, uvítám vaše komentáře a návrhy. Jsem plavec a Doksyman bude můj první triatlon. Držte palce 14.srpna.

One thought on “Letní praxe a triatlon”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *