Život na koleji vs život v privátě

 Proč jsem si vybral bydlet přes léto v privátě? V podstatě jsem ani na výběr neměl. Na konci jarního semestru vykopli všechny studenty z kolejí, aby je pronajímali za přemrštěné ceny letním studentům. Proto jsem si s pár kamarády našel bydlení v privátě, asi 3 minuty na kole od místa kde pracuji.

Jídlo

Hlavní věc, která se změnila oproti koleji je jídlo, kolem kterého se teď točí celý letní pobyt. Tatam je komfort výběru hotových jídel z jídelny. První dva týdny jsem tu byl sám, protože většina přátel se rozhodla si po zkouškách odfrknout. Musel jsem si vařit sám, a vařit pro jednu osobu skoro nestojí za tu námahu, když poměr času vaření ku času konzumace je asi 60:5

Vše se ale změnilo, když přijeli kamarádi. Rozdělili jsme si týden tak, že každý jednou týdně vaří večeři. Je to mnohem pohodlnější, efektivnější a také levnější. To znamená, že tu každý čtvrtek máme české speciality – na které si ovšem troufnu a které netrvají moc dlouho k vaření. Například jsem vařil bramboráky, zemlbábu, šlejšky a tak.

Není to dávno, co tu nebyl žádný obchod s jídlem v dosahu. Bohudíky tu v květnu otevřel supermarket Stop and Shop, který je 5 minut na kole od domu, jinak bychom asi museli jezdit do jiného města.

Výhody

Pračka ani sušička po mě nechce peníze.

Cesta na snídani trvá 10 vteřin.

Máme zahradu a gril.

Nevýhody

Bydlím v pokoji sám. Stýská se mi po Andrewovi. Bez legrace, je to opravdu super spolubydlící.

Nakupovat dvakrát týdně? Eh.

Nádobí se samo neumyje (vlastně umyje, ale musí se naskládat do myčky a zas vyskládat).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *