Zde se rozhoduje o budoucnosti

Tento týden jsem měl dvě úžasné příležitosti, do kterých jsem hned šel. První byla přednáška profesora Erica Fossuma, který učí na Dartmouthu a mimochodem také vynalezl CMOS čip, který obsluhuje váš foťák, webcameru, foťák v mobilu, endoskopické kamery a další. Kromě toho, že jsem potkal skutečného vynálezce, který vlastní přes sto patentů, nám také odhalil svoji kariéru. Co jsem si z té přednášky zapamatoval, bylo následující: Máte nápad, ale nevěříte, že jste první, koho to napadlo. Určitě o tom už někdo uvažoval a měl důvod pro to od toho upustit, nebo na tom pracuje. Pusťte se do toho. Pokud opravdu jste první, tak to stojí za to.

Ke druhé akci jsem se dostal přes Aerospace tým. Ukázalo se, že se tu na den objevil tým inženýrů z Boeingu, konkrétně Chief Technology Officer John Tracy, Nicole Piasecky z oddělení Business Development a Thomas Grandine z aplikované matematiky. Nevím, jestli jim zrovna moje jméno utkvělo v hlavě, ale Boeing teď slušně tkví v mé hlavě. Myslím, že letní stáž u Boeingu by byla velká zkušenost.

A tak jsem během jednoho týdne slyšel dva různé životní příběhy – o tom jak mít nápad a risknout po něm jít, a o tom jak tvrdě pracovat a vypracovat se v takové společnosti, jako je Boeing.

One thought on “Zde se rozhoduje o budoucnosti”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *