Sedněte si na přednášce vedle mě

Open Yale Courses, taková zásadní věc – že jsem o tom nenapsal dřív! A o co vlastně jde? Možná jste už slyšeli o MIT OpenCourseWare, což je soubor nahraných přednášek z MIT, které jsou volně k dispozici pod licencí Creative Commons, zadarmo. Podobná věc existuje i na Yaleu, a jmenuje se OYC.

Když půjdete na http://oyc.yale.edu, najdete tam přes dvacet přednášek z Yaleu, od Astronomie po Španělštinu. Kromě videa z přednášky si můžete také stáhnout zadání zkoušek. Pro studenty je to užitečná věc – zaspal jsem přednášku? No nic, podívám se na ní online.

Podle měho názoru je OYC užitečnější pro lidi mimo univerzitu než pro studenty. Pokud vás zajímá jak přednášky vypadají, v čem jsou lepší a v čem horší, najeďte na předmět který vás zajímá a sledujte. K tomu se váže jedna historka, kterou jsem se ještě nepochlubil. Na gymnáziu, ještě než jsem vůbec začal uvažovat o studiu v Americe, kamarád objevil OYC, a tak jsme sledovali přednášky a hráli si že studujeme na Yaleu.

Po čase jsme na OYC zapomněli a když jsem přidával Yale do přihlášek, ani jsem  na to nemyslel. Teď, když se na to dívám zpětně, je možné že to na mě mělo vliv. Proto doporučuji, abyste využili příležitosti, a podívali se alespoň na první jednu, dvě přednášky předmětu, který vás zajímá. Pokud máte potíž porozumět angličtině, u každé přednášky je transcript (přepis?).

Pokud chcete na přednášce sedět vedle mě, tak si v pondělí 7.11. v 11:35 EST (17:35 středoevropského času) nalaďte http://oyc.yale.edu/economics/game-theory/contents/sessions/session-19-subgame-perfect-equilibrium-matchmaking. V 98 procentech se přednáška neliší od skutečnosti, profesor dokonce používá stejné vtipy. Pak se o tom můžeme pobavit v komentáři.

2 thoughts on “Sedněte si na přednášce vedle mě”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *