Strávit noc na nepřátelském území [Mise splněna]

Jako loni jsme začali plaveckou sezónu na Harvardu. Letos jsme na závodech čelili čtyřem bostonským univerzitám konkrétně tam byl Harvard, Northeastern, UMass Amherst a Brandeis (čti Brandejs). Jako kapitán jsem měl na starost všechno, co má normálně na starost trenér – od přihlášek přes dopravu po rozcvičku. (Nebyl jsem na to sám, protože spolubydlící Jack, prezident oddílu, zastal půl mé práce.)

V sobotu jsme se vypravili Megabusem do Bostonu. Nechci vás nudit detaily závodů, tak přejdu rovnou k věci. Závody proběhly bez problému, jen to byl trochu shon stihnout zaplavat pět disciplín, ujistit se že každý ví, co plave a zařídit časoměřiče na jedné z drah. Po závodech jsme měli pizzu a vyhlášení a s dvouhodinovou rezervou jsme se vypravili na autobusové nádraží.

Ale ouha. Jen co jsme vlezli do metra tak nastala apokalypsa. Na hlavní lince vypadla elektřina a trvalo jim dvě hodiny než to spravili. Náhradná autobusy nikde, pravidelné linky přeplněné, taxíky obsazené. Na závody se zapomnělo a jediné, na co jsem myslel bylo, “Máš dvanáct lidí, dostaň je domů.” Nějaký chlapík se nabídl, že nás odveze autem na nádraží, ale protože se nás nevešlo všech třináct, poslali jsme čtyři lidi. Stihli autobus na poslední chvíli a kromě Jacka který na nás počkal s hromadnou jízdenkou se všichni tři dostali zpět.

Jakmile opravili metro, další tři a Jack se rozhodli zaplatit padesát dolarů za vlak aby se dostali na Yale alespoň pozdě v noci. Zbyli jsme tedy čtyři, včetně mě. Už hrozilo, že budeme muset přespat na Harvardu (ono by to nebylo tak hrozné, to je jenom vtip), ale díky tomu, že příbuzní jedné spolužačky bydleli hned za Bostonem, jsme nemuseli spát na zemi. Ráno jsme nasedli na první ranní autobus v sedm a dorazili do New Havenu přibližně když se plavci co jeli vlakem probudili.

Co dodat na závěr? Měl jsem samozřejmě co dělat abych dohnal úkoly, ale na vše zlé se zapomene a zůstane jen historka o tom, jak jsme skejsli v Bostonu a nakonec se všichni ve zdraví dostali domů.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *