První kroky ke studiu v USA

V lednu jsem měl dvě přednášky jako Yale Ambassador, a myslím že něco z přednášky bych mohl dát i na blog. Konkrétně odpověď na otázku: “Dobrá, přesvědčil jsi mě. Chci studovat v Americe. Co mám dělat teď?”

 1.  Napište mi. Budu mít radost že se někdo zajímá.
 2. Promluvte si s angličtináři, školními poradci a spolužáky/přáteli co už to zkoušeli (ať se dostali či ne)
 3. Navštivte Fulbrightovu Komisi, zvláště pokud bydlíte v Praze. Poradenské centrum mohu jen doporučit.
 4. Surfujte po netu. Koukejte se na stránky univerzit co vás zajímají, doplňte si informace o americkém vysokém školství, abyste byli v obraze.

Mám kontakty na studenty různých univerzit v Americe a Británii, takže jestli máte nějakou vysněnou školu, třeba tam budu někoho znát.

 

10 thoughts on “První kroky ke studiu v USA”

 1. Ahoj, nebo Dobrý Den?. Přejdu tedy raději k dotazu:-). Nikde na Internetu tuto “informaci” nemohu sehnat, proto se tedy obracím na někoho, kdo má informace “z první ruky”. Jaké jsou na Y.U tzv. vyhlášené obory? Předem děkuji za případnou odpověď.

  1. Ahoj,
   Vyhlášené je hlavně divadlo, hudba a potom obory spojené s právem a ekonomií. Věda se zlepšuje ale v porovnání s ostatními univerzitami to budou spíš humanitní a společenské vědy.

 2. Ahoj,
  Je mi sice 17, ale o studium na univerzitě se zajímám docela dlouho. Je mi jasné, že na Yale se asi nikdy nedostanu. Chodím sice na vcelku slušnou státní školu, kde jsem jedna z nejlepších ze třídy, ale i přesto nejsem tak chytrá. Yale je navíc škola, kterou bych si nemohla dovolit, protože s tou částou, co jsem si zjistila se asi málo známe. Prakticky se neznáme vůbec. Ráda bych jednou studovala žurnalistiku, chvílemi vedu blog a píšu články, ale po nějaké době mě to přejde, protože je čte jen málo lidí. Mezi takovým množství blogů o tom, jak si udělat dobře nehty prostě nemám moc šancí. Tenhle večer jsem sledovala Gilmorova Děvčata, kde hlavní přestavitelka chodí na Yale a tak mě napadlo si zase něco o téhle vysněné škole najít a našla jsem tenhle blog. Přečetla jsem všechny články a láká mě to ještě víc, i když vím, že je to nad moje možnosti. Jsem ráda, že existuje někdo z ČR, kdo je ochotný podávat informace přímo z “místa dění”. Děkuju :).

  1. Ahoj Kate,
   jedno je jisté – pokud to nezkusíš tak máš pravdu že šance je nulová. Co se peněz týče, tak taky nejsem milionář. Dostávám stipendium od školy a od Nadace Zdeňka Bakaly. Na tvůj blog jsem se koukal – napadlo tě napsat nějaký krátký příběh (ne zrovna knihu)? Myslím, že by ti to šlo.

   Jinak jestli tě zajímá, jak tu vypadají přednášky, tak se podívej na http://oyc.yale.edu/courses

 3. Co všechno je potřeba vyřídit? Myslím papírování… Peníze by se sehnat daly, ať už od rodiny, z práce nebo ze stipendií. Testy se dají zkusit. Mě spíš děsí všechno to zařizování. No, a trochu ty testy. Chci studovat psychologii. Studuji prvák na UK FHS a dávám si přihlášku na psychologii na FF. Uvidim. Ale! Chci studovat v Americe. Nějaká rada?

 4. Ahoj Ann,
  Musim priznat, ze toho zarizovani je hodne ale da se to dobre zvladnout kdyz zacnes vcas. Jestli chces vedet, co presne chteji, udelej si ucet na http://commonapp.org a zkus si vyplnit prihlasku. Mas predstavu, kde v Americe bys rada studovala?

 5. Ahoj,
  ráda bych se jednou zapojila do řad studentů Yale University a to na práva ( je mi teprve 16.. ), a proto bych se chtěla na něco zeptat: když chce člověk jít na univerzitu tohoto typu, tak jestli k tomu potřebuje nějaké dobré umístění v soutěžích apod.? Jak si to měl ty (Vy)? Také by mě zajímalo, jestli se zde musí dělat vstupní pohovory a pokud ano, tak jak to probíhá? Děkuji

 6. ahoj
  hele potřeboval bych poradit
  chystám se na rok do usa a mám sepsat stránkovou esej a nevím jak na to
  poradíš ? 🙂

 7. Dobrý den,
  je mi 17 a od září budu studovat na soukromé škole v US (jedna z výběrových), kde také odmaturuji – myslím tedy SAT. Yale je mou vysněnou školou snad od desíti let, a jsem z Vašeho blogu uplně unešená, protože mě jen utvrzuje v přesvědčení, jak moc o tuto školu stojím. Chtěla bych jít studovat práva a vím, že je tak minimální šance se tam dostat, že nemám moc naděje, ale pořád to zůstává mým nejodvážnějším snem. Moc Vám děkuji, že to tu všechno tak sepisujete, čtení mi příjemně zkrátilo čekání na “mou” Americkou future.
  Thanks!

 8. Ahoj Honzo, moc pěkný blog. Až se někdo bude ptát na dobrý zdroj informací ohledně studia v USA, tak vím koho doporučit.

  Zatím mám jen zprostředkované informace o středoškolském studijním pobytu v USA přes http://www.akcevpohode.cz , ale kdo by potom chtěl dále studovat i na americké univerzitě, určitě by si měl pročíst tvůj blog.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *