Počasí

Já vím, že jsem už zas dlouho nic nenapsal, a to nejspíš proto, že opět nemám dost volného času na to, abych blogování přiřadil dostatečně vysokou prioritu. Také mi dochází nápady na to, o čem psát, protože o většině věcí jsem už napsal a mnoho událostí se opakuje z minulého roku. Chtěl jsem napsat o tom, jak je tu pěkně, ale den na to začalo sněžit. Protože mě to nepřekvapuje, tak myslím, že už jsem tu dost dlouho na to, abych něco řekl k místnímu počasí.

Američané z Kalifornie, Floridy a dalších jižních států si neustále stěžují na “New England weather”, a mají proč, protože je velmi náladové. Loni jsem zažil krutomráz, kdy sníh ležel až do začátku dubna, kdežto letos sněžilo všeho všudy dva dny. Jak velí zákon schválnosti. tak pokud vyjdete ven v bundě, tak se upečete v krásném jarním dni, a když zvolíte krátký rukáv, tak zmrznete ve sněhu a studeném větru. Samozřejmě trochu přeháním, a jako evropan jsem na podobné počasí zvyklý, ale přece jenom je tu počasí náladovější než u nás doma. Zima je tu nepředvídatelná, ale můžete vzít jed na to, že v létě tu bude horko. Byl jsem tu až do konce července bez klimatizace, a větráky byly má jediná záchrana.

Abych to shrnul: není to tu jako na Stanfordu, ale stejně nevidím důvod, proč by si někdo nechal výběr univerzit omezit počasím.

2 thoughts on “Počasí”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *