Florida

Od poloviny až do konce března jsme měli prázdniny. Ne že by se mi v New Haven nelíbilo, ale opravdu jsem potřeboval změnit prostředí, tak jsem se třemi mezinárodními přáteli domluvil, že si uděláme dovolenou. A kam jinam v březnu než na prosluněnou Floridu. Vybrali jsme Daytona Beach, hotel přímo na pláži a skrz cestovku Expedia jsme si koupili letenky a pobyt na týden. Stálo to za to.

Celou dobu jsme se váleli na pláži a u bazénu, hráli volejbal a házeli si talířem, procházeli se po pláži, spali devět hodin denně a hlavně nedělali úkoly – i když jsme si je tam samozřejmě bláhově všichni vzali. Bylo teplo a slunečno, pršelo jenom jeden den. Zato foukalo skoro pořád, takže zas takové teplo nebylo. Sice se mi tam líbilo, ale příště to vidím spíš na Kalifornii, kde jsem ještě nebyl a opravdu se tam chci podívat.

Dvě věci bych chtěl zmínit. Za prvé byl v Daytoně “Bikers Week”, kdy se motorkáři s celé Ameriky sjeli na Floridu aby jezdili ulicemi sem a tam a předváděli svoje stroje. Což o to, stroje to byly pěkné ale ten hluk mi po týdnu už šel na nervy. Za druhé jsme si na jeden den vyrazili do Orlanda, abychom navštívili Disney World. Nejdřív jsem myslel, že to bude nuda a že je to jen pro děti, ale musím říct, že z některých horských drah jsem měl fakt dost a že ačkoliv tam všecho bylo takové umělé, tak byly atrakce velmi technicky vymakané (napřklad strašidelný dům s hologramy). Nejvíc mě ale dostala světelná/hudební/vodní show s názvem “Fantasmic”, kde se mísily ukázky z Disneyho filmů promítané na vodotrysky, pyrotechnika, lodě s hrdiny z filmů, hudba z filmů a zapálená vodní hladina. Těžko se to popisuje, ale bylo to nádherné.

Abych to nějak shrnul: Odpočinul jsem si a odreagoval jsem se, což jsem opravdu potřeboval a nabilo mě to energií na zbytek semestru. Poznal jsem další stát a ze seznamu míst k navštívení jsem odškrtl Disney World. A co je neméně důležité, že jsem si poprvé sám zařídil dovolenou a sám sem si na ni vydělal, takže další lekce školy života.

One thought on “Florida”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *