Řidičský průkaz

Říká se, že si v Americe bez auta neškrtnete. Není to úplně pravda, škrtnete si, ale dost málo. Po kampusu se dá jezdit na kole  a chodit pěšky. Na nádraží dojedete taxíkem. Do New Yorku se dostanete vlakem a do Bostonu autobusem. Ale co třeba University of Connecticut, asi 20 minut po dálnici, kde jsme měli plavecké závody? Autobus tam nejezdí, takže asi smůla. Nakupovat oblečení? musíte po dálnici do nákupního centra, zase smůla.

Rozhodně by mi pomohlo, kdybych měl řidičák. Mohl bych si půjčit auto (Zipcar) a jet kam se mi zachce. Proč si neudělat mezinárodní řidičák? Za prvé platí jen na rok a za druhé mi americký řidičský průkaz zůstane jako hlavní legitimace poté co mi seberou Yale ID.

Jak na to? Podmínky se liší stát od státu. Musíte splňovat hromadu podmínek, například mít SSN (Social Security Number), Connecticutskou adresu a potvrzení o studiu. Co se testování týče, musíte projít test z předpisů, jízdu, oční test a musíte absolvovat osmihodinovou instruktáž o bezpečnosti na silnici.

I přes těch pár nesmyslů jako je automatická převodovka, dvojité čáry, přes které se někdy smí zatáčet, červená na kterou se někdy smí jet a křižovatky, kde mají všechny směry stopku to myslím mám v kapse.

 

3 thoughts on “Řidičský průkaz”

  1. Zajímavá zkušenost. Nakonec, odbočovat doprava na červenou se smí na některých křižovatkách i v Německu. Obyčejně je tam předmalovaná zelená šipka doprava. Člověk ale musí dost koukat…

  2. V září nastupuju do prváku na University of Glasgow (Skotsko) a uvažovala jsem, jestli mi vůbec na něco můj řidičák bude, protože na řízení na opačné straně si asi nikdy netroufnu a ani nezvyknu… 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *