Moře

“New Haven je u moře, to musíš chodit každé odpoledne na pláž, koupat se, plavat a tak…” Ani ne. Na pláží jsem byl sotva šestkrát za dva roky. Proč?

Písečné pláže jsou tu dvě, West Haven Beach a Lighthouse Point Beach. Na obě se dá dojet na kole za půl hodiny a na Lighthouse jezdí několikrát denně autobus. West Haven má volejbalové hřiště ( = dva kůly na pověšení sítě) a Lighthouse má stánek se zmrzlinou. Písek je na obou celkem jemný v létě je tu teplo dost. Na druhou stranu, voda samotná není nic moc. Moře je tak kalné, že kdybych se odvážil pod hladinou otevřít oči, tak bych viděl tak na čtvrt metru, plavou tam kdejaké řasy a sem tam i odpadky. Kamarádi si stěžovali, že je voda studená, ale podle mě je spíš příjemně chladná. Další znepokojující věc je, že cestou na pláž musím projet na kole ne moc bezpečnými částmi města, tak vždy zbystřím když stojím na světlech.

Holt jsem se nechal jsem se rozmazlit Chorvatskem, Itálií, Egyptem a další exotikou.

Navíc se mi nechce jezdit na pláž sám, a ne každý tu má kolo, natož auto. S časem to také není nejlepší, během semestru není nikdy čas a o prázdninách je potřeba vykopat se o víkendu s postele brzy ( = kolem desáté) Proto jsem byl na jaře na Floridě!

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *