Poločas

Dva roky za mnou a dva roky přede mnou. Jaké bylo léto a co mám v plánu do budoucna? Pěkně popořadě – ale než zapomenu: Náš “český klub” se rozrostl o dalšího člena – Janu Lohrovou. Stejně jako já píše blog, ale mnohem podrobněji než já (zatím) a z jiné perspektivy, tak to rozhodně čekujte, http://jana.lohr.cz/

Léto

Trénovat dvoufázově jsem vydržel jen tři týdny, pak už mě vstávání omrzelo a sportoval jsem jen odpoledne. Maraton se v létě nekonal! Zklamalo mě to. Přihlásil jsem se na jiný, 16. září, ale nejsem tak ve formě jako v létě. Priority jsou 1) přežít, 2) dokončit a 3) pod 5 hodin. Letní výzkum skončil, a musím říct, že jsem z toho letos měl lepší pocit než loni. Loni mě to nejprve bavilo, a pomalu jsem ztrácel nadšení, ale letos jsem nejdřív ničemu nerozuměl a pomalu odhaloval, o co vlastně jde a nakonec jsem objevil zvláštní vlastnosti jedné iontové soli, které prý stojí za článek do věděckého časopisu. Uvidíme, jak se to vyvrbí. Když kolegové ke konci zjistili, že umím programovat, tak jsem většinu času strávil psaním aplikací a skriptů pro sběr a analýzu dat. Každopádně když jsem odjížděl, tak jsem měl pocit, že jim tam budu chybět, že moje práce něco znamená a posune lidstvo kupředu (haha prý lidstvo).

Předměty

Matematiku a fyziku už mám z krku, tak jsem se konečně dostal k předmětům z oboru, konkrétně Fluid Mechanics, Dynamics a Intro to Electronics. Dále jsem začal nový jazyk – němčinu, jako “fun class” pro tenhle semester. Nevím, jestli jí dám rok nebo dva, ale zatím mě to baví. Co? Jenom čtyři předměty? Měl jsem v plánu si ještě vzít seminář Technology and Power kvůji kreditu za psaní, ale ukázalo se, že jarní Fluids Lab je taky psací kredit, tak jsem si seminář odpustil. Alespoň nemám žádné hodiny odpoledne a můžu hrát intramural sports. Paráda.

Další aktivity

To by na mě bylo málo, že. Stále jsem kapitán plaveckého oddílu, navíc kapitán Trumbull volejbalového týmu a hlavně ko-prezident Aerospace týmu. Stále dělám instruktora plavání a pracuji jako Student Tech – I když to možná nebude mít dlouhého trvání, protože jsem si našel další práci, a to jako pomocník v CEID – fungl novém Engineering Design centru. Mají tam počítačem naváděné obráběcí stroje, lasery, 3D tiskárny, počítače, laboratoř, designové místnosti kde stěny jsou tabule, elektronické přístroje od páječek po osciloskopy. Prostě centrum, kde budou studenti moci navrhovat a vyrábět úžasné věci.

 

A co dál?  

Někdo už se tu začíná učit na příjmačky na grad school. Já to zatím vidím tak, že si příští léto seženu nějakou stáž v průmyslu, abych to srovnal s výzkumem na univerzitě. Podle toho, jak se mi to bude líbit, tak buď půjdu rovnou na magistra, nebo si dám rok stáž někde a až pak budu studovat dál? Kde? Asi to udělám jako minule – přihlásím se kam to půjde a uvidíme, kde mě budou chtít. USA, Británie, Francie, Čechy, možná Německo když trochu zapracuji na jazyku. Ale s tím se ještě nemusím stresovat alespoň půl roku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *