Pod sněhem

Když nám ve čtvrtek hlásili, že se blíží blizzard a že všechno bude přes víkend zavřené, tak jsem se zaradoval, protože mám rád sníh, ale bylo mi jasné, že z toho nic nebude,. Posledně co nás varovali před hurikánem, tak se žádné vzrušení nekonalo. Bylo trochu větrno a spadlo pár stromů, ale jinak nic. Univerzita má vlastní elektrárnu, takže výpadků se také bát nemusíme. V pátek ráno jsem se probudil a koukám z okna, kde že je ta bouře a ono nic. Trochu sněžilo, trochu foukalo ale blizzard to rozhodně nebyl.

Ale. Celý den soustavně sněžilo a k večeru přituhlo, a opravdu začalo foukat. Kolem půlnoci už byl všude skoro metr. Chudáci, co odhrabovali sníh z chodníků se pachtili celkem zbytečně a teréňáky s radlicí, co měly protáhnout silnice samy zapadly. Pár jsme jich zachránili a jiné odtáhl traktor. Kdo nemusel, ven nechodil, nehledě na to, že některé dveře prostě nešly otevřít (některé zas nešly zavřít) Severovýchod zjevně není na takovéto kalamity připraven.

Silnice stále nejsou protažené a po celém Connecticutu platí zákaz aut. Já mám radost, že konečně přišla pořádná zima, že je venku z čeho stavět a že kampus pod sněhovou peřinou vypadá nádherně. Školu nám v pondělí asi nezruší, otázka ale je, jestli se podaří vyrolbovat profesory z jejich domů a dostat je na kampus.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *