Začátek konce

Titulek možná zní depresivně ale je to tak. Sice tu mám před sebou ještě jeden rok, ale spousta věcí se tu už nebude opakovat – poslední příjezd a vybalování, nošení beden (to mi zrovna chybět nebude), příjezd prváků, zápis podzimních předmětů, atd. Je to takové hořkosladké – jsem tu ostřílený harcovník a všechno tu znám.  Přijde den posunout se dál a podat přihlášky na magisterské studium. Ale dnes to nebude. Takže stručně co bylo, co je a co bude:

Vrátil jsem se z Holandska, kde jsem dělal výzkum o spolehlivosti satelitů, o kterých jsem se spoustu naučil a konečně jsem zaběhl maraton. Letos si zapíšu méně předmětů než minulý semestr, nejspíše 4: Designový bakalářský skupinový projekt, Letecké a raketové pohony, Úvod do Psychologie a Němčinu. Budu se dále účastnit Yale Aerospace, 3D tisku, plavání, tentokrát bez vůdčích pozic a zodpovědnosti. Dále pracuji na bazéně a v designovém centru CEID. Obecně doufám, že budu mít více času který budu moci strávit s přáteli a obnovením kontaktů.

Ptáte se do dál? Nejste první, už se mě ptali asi padesátkrát. Mám v plánu pokračovat do magisterského studia, zaměřeného na kosmonautiku a vesmír. Už jsem si vyčíhnul pár škol v Americe a pár v Evropě, napíšu o tom článek až budu mít jasno. Kam půjdu záleží na tom, kde mě vezmou, kde to bude, kolik za to budu muset platit, a jestli dostanu vízum.  Pomalu se tedy začínám informovat o přihláškách na grad school – detailně to rozepíšu až se k tomu dostanu.

Takže hurá a s elánem do posledního roku.

2 thoughts on “Začátek konce”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *