Kasíno

Jak už jsem zmínil v předchozím příspěvku, jedním z akcí pro čtvrťáky je výlet do kasína Mohegan Sun. Na hazard si zrovna nepotrpím, ale řekl jsem si, že v životě se do kasína asi nepodívám, tak proč to nevzít jako kulturní zkušenost, podobně jako černý pátek a jít do toho.

V Americe mají na hazardní hry monopol indiánské kmeny. Kasíno Mohegan Sun v Connecticutu provozuje kmen Moheganů. Je to obrovský komplex, v podstatě město plné hracích automatů, karetních stolků, klubů, restaurací, hotelů, parkovišť, kin, hal a dalších povyražení. Opravdu mě zarazilo, jak ohromné to kasíno bylo – podle některých zdrojů je dokonce druhým největším v USA hned po Las Vegas. Párkrát jsem se tam ztratil.

Mohegan Sun

V rámci zájezdu jsme dostali poukázky na jídlo a na hraní, takže kdo nechtěl riskovat vlastní peníze (jako já), tak mohl hrát použít právě tyto kupóny a pak je vyměnit za žetony a peníze. K tomu jsem se bohužel nedostal, vsadil jsem si v ruletě, jednou jsem vyhrál, vsadil jsem znovu a vše prohrál.

Na celé zkušenosti mě zarazily dvě věci: Za prvé, kolik peněz jsou lidé ochotni obětovat hazardu – na blackjacku létaly po stole stodolarové bankovky jakoby nic. Za druhé, kolik seniorů je závislých na hracích automatech, kde opravdu tvořili dominantní populaci. Nejspíš z nedostatku jiné zábavy byli přilepení k automatům, mačkali tlačítka a tahali za páky, zatímco na kotoučích jezdily sedmičky, ovoce a další.

Přestože jsem neodešel s kapsami plných peněz, myslím že za tu zkušenost to stálo.

 

 

One thought on “Kasíno”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *