Život mimo kampus

Mezi životem na college (bakalář) a grad school (magistr, doktorát) je v USA velký rozdíl. Pro mě je ta největší změna přechod ze života na koleji do bydlení v privátě.

Sice jsem měl původně v plánu bydlet na kampusu, ale protože míst bylo málo tak mě šoupli mimo kampus, takže místo na Stanfordu bydlím v sousedním městě (a sousedním okrese) Menlo Park. Nejdřív jsem byl zklamán, ale pak jsem přišel na to, že to má spoustu výhod. Za prvé je ten byt co tu mám mnohem prostornější než na koleji. Mám tu svůj pokoj, svojí koupelnu a se spolubydlícím sdílím velký obývák a solidní kuchyň (s myčkou!). Kolem kampusu jsou jenom dva supermarkety s jídlem a jeden z nich tu máme hned za rohem. A je tu klid. Skoro až moc velký klid.

Nevýhody jsou jasné. Je to daleko, na kole sice jen čtvrt hodiny, ale když člověk jede ráno do školy, pak se vrátí pozdě odpoledne a uvaří si večeři, tak se mu dvakrát nechce jet za tmy na kampus za pařbou či studentskými aktivitami. Další nevýhoda je, že se musím příští rok stěhovat, aby se tento byt uvolnil pro příchozí prváky. A protože bydlení je tu drahé a pomálu, tak nejspíš budu dojíždět vlakem. Co se dá dělat.

Sám si vařím, teda alespoň večeře. Na obědy buďto chodím do jídelny nebo si sebou beru zbytky od večeře. Kdybych jezdil na oběd domů tak bych si užil za týden víc cyklistiky než doma za rok. Vaření sice to zabere čas, ale třikrát, čtyřikrát do týdne to není špatné, navíc mám alespoň příležitost odpočinout si od práce. Když mám čas, tak si vařím české speciality a pouštím si k tomu českou hudbu. Je uklidňující vědět, že bez jídelny neumřu hlady.

WP_001452

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *