Florida podruhé

Na konci listopadu opět došlo na můj oblíbený americký svátek – Díkuvzdání. Oblíbil jsem si ho proto, že není tak komerční jako Vánoce, jde spíš o rodinou atmosféru, dobré jídlo a oddech od školy. Univerzita nám štědře odpustila celý týden školy, což rozhodně přišlo vhod. V minulosti jsem během Díkuvzdání navštívil Pensylvánii, Washington D.C., Chicago a Boston. Letos jsem byl pozván do hlavního města Floridy, Tallahassee.

Počasí na Floridě je v listopadu ideální. V Kalifornii nám po dlouhém období sucha přišlo období dešťů, tak jsem byl rád, že jsem se mohl na týden zdekovat do tepla. Polovina týdne sice propršela, ale bylo stále teplo. Nechtěl bych zažít, jak to na Floridě vypadá vprostřed léta – dusno a vedro jak v tropech.

Den Díkuvzdání proběhl tradičně s krocanem, brambory, zeleninou, šampaňským, vínem a s dalšími pochoutkami, na které nás bylo asi patnáct. V rodokmenu příbuzných jsem se moc neorientoval, ale byl jsem velmi vděčný, že mě brali jako součást rodiny. Musím říct že přestože se mi většinu roku po domově nestýská, na Díkuvzdání to na mě vždycky přijde.

Kromě tradičního jídla jsem spořádal snad více mořských plodů než za celý život. Florida je známá rybami a dalšími jedlými živočichy, které se tu dají koupit čerstvě vylovené z moře. Ochutnal jsem ústřice, rybu grouper, dva druhy krabů a krevety na různé způsoby.

Při cestování po Floridě se mi podařilo strávit den v Kennedyho vesmírném středisku na Cape Canaveral. Odtud startovaly americké raketoplány i mise Apollo k měsíci. Stále odtud startuje většina amerických vesmírných misí a já měl šanci vidět kosmickou loď nové generace Orion na startovní rampě, připravená ke startu začátkem prosince. Kromě návštěvy muzea a a promítání 3D filmu nás provezli autobusem kolem startovacích ramp, viděl jsem vyřazený raketoplán Atlantis a zkusil jsem si simulátor letu v raketoplánu. Jako bonus jsem z autobusu viděl symbol Ameriky orla bělohlavého hnízdit na stromě a aligátora se válet u cesty.

WP_001470

Počasí jak ve skleníku

WP_001471
Dušené ústřice
WP_001480
Kennedy Space Center
Raketoplán Atlantis
Raketoplán Atlantis

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *