Havaj

Letos jsem strávil jarní prázdniny na Havaji, k velké závisti kamarádů, co zůstali na zmrzlém východním pobřeží.

WP_001759

Havaj je opravdu ráj na zemi. Vegetace tam dosahuje takové sytosti zelené, až to vypadá nerálně. Je tam neustále teplo a slunečno. To se nedá říci o Kalifornii, kde je sice taky hezky ale v noci je celkem zima. Také tu narozdíl od Kalifornie prší, ale většinou v noci. Oceán je tu oproti Kalifornii dost teplý na koupání. Teď když čtu co jsem napsal, tak si mi došlo že Havaj je v podstatě jako Kalifornie ale ještě lepší. Posuďte sami z fotek.

WP_001761

Ke dvaceti státům, které jsem již navštívil jsem přidal jeden další. Cestuji často a rád, ale Kalifornie je tak velká, že jsem ještě neměl možnost navštívit žádné sousední státy. Mám v úmyslu skóre do konce studia dotáhnout za polovinu, tedy 26, když připočítám Arizonu, Nevadu, Oregon, Washington a Aljašku. Navíc při troše štěstí lze najít celkem levné letenky do Asie, například do Japonska nebo Číny.

WP_001774

Nechci psát cestopisy, jen bych rád poznamenal, že jsem rád, že jsem si pro magisterské studium vybral Stanford. Relativní blízkost letiště a flexibilní rozvrh mi totiž dovolil poznat nový kus světa.

 

2 thoughts on “Havaj”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *