Návrat do Evropy

V minulém příspěvku jsem psal o hledání práce. Teď už mám jasno – vracím se do Evropy. Alespoň na rok, možná na víc.

Ze dvaceti pozic, na které jsem se hlásil, mě nakonec vzali na dvě. Nepříjemné bylo, že jedni mě dali vědět dříve než druzí, takže jsem je musel nechat relativně dlouho čekat, než jsem se nakonec rozhodl a to pro ESA.

V ESA jsem byl na stáži v létě 2015, konkrétně ve výzkumném centru ESTEC v Nizozemí. Tam se mi sice líbilo, ale myslím si, že radši než dělat vědu by mě bavilo dělat v operations, tedy v kontrolním středisku ESOC v Německu, a pracovat na současných misích. Jestli mi to sedne lépe, to nevím, ale jak jinak na to přijít, než si to vyzkoušet, že?

ESA má skvělý program pro absolventy magisterských oborů – Young Graduate Trainee (YGT). Je to v podstatě mezistupeň mezi stáží a prací. Je to pozice placená, se smlouvou na rok až dva. YGTs je v každém centru ESA celá skupina, což vytváří fajn atmosféru.

A co bude potom? Na to se mě opravdu neptejte, teď jsem rád, že nejsem bez práce, a až opět přijde čas hledat zaměstnání, tak budu mít za pasem rok zkušeností navíc.

3 thoughts on “Návrat do Evropy”

  1. Ahoj! Zkousel jsi ziskat Green Card skrze Diversity Immigrant Visa Program? Jako Cesi mame pomerne slusnou sanci.

    1. Ahoj, zkoušel jsem to několikrát, ale neúspěšně. Jako Češi máme šanci stále relativně malou, protože nejsme až tak exotická země.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *